O mně

Téma pánevního dna mi bylo blízké už v dospívání, protože ženy v mé rodině si z těhotenství a porodů odnesly inkontinenci. Odmítala jsem se smířit s tím, že "je to po dětech normální" a že to budu mít taky. Internet stále dokola opakoval Kegelovy cviky, já roky cvičila svěrače a divila se, že když je to tak jednoduché, tak jak někdo může mít vůbec nějaký problém. Bohužel to tak jednoduché právě není a cvičení svěračů k ničemu nevede.

Po narození dcery jsem absolvovala online kurz Školy pánevního dna od Renaty Sahani a naučila se zapojovat všechny tři vrstvy pánevního dna, zvlášť i najednou. Hledala jsem ale dál a objevila, že cvičení pánevního dna jako celku, spolu s příčným svalem břišním je z mého pohledu efektivnější a pomáhá nejen s inkontinencí, ale také s povoleným břichem. Jádro musí fungovat jako celek, ačkoliv není na škodu umět jeho svaly aktivovat každý zvlášť.

V říjnu 2021, dva týdny po dceřiných druhých narozeninách se nám narodil syn a moje cesta "zpět" ke svému tělu začala nanovo. Zpět je v uvozovkách, protože věřím, že těhotenství nás může naopak posunout dopředu. Nejen v psychické rovině, ale i v té fyzické. Nyní je mému synovi půl roku a sama za sebe jsem spokojená, mám radost ze svých pokroků a objevů. A z toho se zrodila myšlenka předat je dál a pomoci ženám ve stejné situaci, které si možná neví rady, ale chtějí vrátit svému tělu něco z toho, co ono dalo jim.

Protože kurzy měly od začátku veliký úspěch, rozhodla jsem se rozšířit svoje vzdělání i zkušenosti a na začátku roku 2023 absolvovala rekvalifikační kurz "Fitness instruktor se zaměřením na ženy" od Fitmami.cz.

A co dělám, když nejsem na mateřské? Učím chemii a biologii v programu English For the Future na gymnáziu v Prostějově. Také ráda a pravidelně cvičím jógu, tančím a občas si něco přečtu. Na ostatní koníčky bohužel není momentálně čas :)

Těším se na vás!

Lucie